Олександр Водянніков
Біографія
Національний радник з юридичних питань Координатора проектів ОБСЄ в Україні, Консультант/спостерігач Комісії з питань правової реформи при Президенты України (2019), консультант Конституційної Комісії (2015-2019).
Понад 15 років займається питаннями правової реформи, адаптації законодавства до європейського acquis, конституційного та міжнародного права. З 2004 року працює в офісі Координатора проектів ОБСЄ в Україні. З 2008 року – член науково-експертної ради при Комітеті Верховної Ради України з питань європейської інтеграції. За цей період надав понад 500 висновків на відповідність законопроектів міжнародним ат європейським стандартам на запити Комітету, інших органів державної лади, а також кілька консультативних висновків на запити суддів-доповідачів Конституційного Суду України. Відповідає за такі напрямки проектної співпраці Координатора проектів ОБСЄ в Україні: конституційні і судова реформи, верховенство права і права людини, реформа Конституційного Суду України, реформи в сфері кримінальної юстиції, національний превентивний механізм відповідно до Факультативного протоколу до Конвенції ООН проти катувань.
Брав участь у розробці проекту Закону України «Про Конституційний Суд України» (червень-листопад 2016); проекту Закону України «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)» (2015); проекту Закону України «Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)» (2015); проекту Закону України «Про право на справедливий суд» та входив до робочої групи Верховної Ради з підготовки цього проекту до другого читання (2014-2015); проекту редакції 2005 року Закону України «Про захист прав споживачів» (2004); проекту Загальнодержавної програми адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу (2004) тощо.
Олександр має науковий ступінь кандидата юридичних наук за спеціальністю «міжнародне право» (2016), LL.M. у порівняльному конституційному праві (Центральноєвропейський університет, Угорщина, 2002), магістр міжнародного права (Інститут міжнародних відносин КНУ ім. Т. Шевченка, 2000).
Тема: Sex і революція: ґендерні наслідки соціальних катаклізмів